Masaże lecznicze wykonywane w domu pacjenta

Fizykoterapia jest jedną z form fizjoterapii i część medycyny fizykalnej, w której na organizm oddziałuje się rozmaitymi bodźcami fizycznymi, pobieranymi z natury (Słońce, borowina) lub wytwarzanymi specjalnymi urządzeniami (krioterapia, prądy różnego rodzaju).

Fizykoterapię można podzielić na:
-Elektroterapię
-Magnetoterapię
-Ultrasonoterapię - ultradźwięki
-Kąpiel
-Helioterapię
-Balneoterapia
-Bicze szkockie
-Krioterapia
-Ciepłolecznictwo

Ja w swojej ofercie mam Państwu do zaoferowania : -Elektroterapię - dział lecznictwa fizykalnego w którym wykorzystuje się do celów leczniczych prąd stały oraz prądy impulsowe małej i średniej częstotliwości.
- Prąd galwaniczny
- Prądy diadynamiczne
- Prądy impulsowe prostokątne i trójkątne
- Prądy Kotza
- Prądy TENS
- Prądy interferencyjne

- Ultrasonoterapię - dział lecznictwa fizykalnego do którego wykorztstuje sie drgania mechaniczne o częstotliwości przekraczającej granicę słyszalności ludzkiego ucha.Efekt terapeutyczny powstaje dzięki pochłanianiu energii przez tkanki w trakcie zabiegu.Proces ten jest złozony i składa się m.in.:działania termicznego - energia mechaniczna drgań zostaje zamieniona w energie cieplną. Działanie mechaniczne - mikromasaz tkanek powstający na skutek różnicy ciśnień.Działanie fizykochemiczne- powoduje przyśpieszenie rozpadu białek ,wzrost dyfuzji i rozpadwody.
kontakt do mnie : 784 323 692

Strona główna